| Features | High Oxygen Barrier Property&water Resistance |
|---|---|
| Hardness | Soft |
| Processing Type | Blow Molding |
| Transparency | Opaque |
| Material | PVDC |
| Material | PVDC |
|---|---|
| Heat Resistance | Up To 90℃ |
| Feature | Moisture Proof |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
| Shelf Life | 24 Months |
| Industrial Use | Food |
|---|---|
| Transparency | Transparent |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
| Packagingprocess | Wound Roll Packed |
| Keyword | Collagen Casing For Sausage |
| Useage | Sausage |
|---|---|
| Shelf Life | 24 Months |
| Material | PVDC |
| Size | Custom Size Accepted |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
| Calibre | 10-50mm |
|---|---|
| Logo | Accept Customized Logo |
| Type | Plastic Film |
| Size | Custom Size Accepted |
| Shelf Life | 24 Months |
| Industrial Use | Food |
|---|---|
| Calibre | 10-50mm |
| Flat Width | 30 - 350mm |
| Transparency | Transparent |
| Keyword | Collagen Casing For Sausage |
| Calibre | 10-50mm |
|---|---|
| Logo | Accept Customized Logo |
| Keyword | Collagen Casing For Sausage |
| Useage | Sausage |
| Feature | Moisture Proof |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
|---|---|
| Feature | Moisture Proof |
| Flat Width | 30 - 350mm |
| Keyword | Collagen Casing For Sausage |
| Type | Plastic Film |
| Packagingprocess | Wound Roll Packed |
|---|---|
| Calibre | 10-50mm |
| Type | Plastic Film |
| Shelf Life | 24 Months |
| Useage | Sausage |
| Heat Resistance | Up To 90℃ |
|---|---|
| Feature | Moisture Proof |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Material | PVDC |