| Logo | Accept Customized Logo |
|---|---|
| Type | Plastic Film |
| Transparency | Transparent |
| Feature | Moisture Proof |
| Heat Resistance | Up To 90℃ |
| Keyword | Collagen Casing For Sausage |
|---|---|
| Hardness | Soft |
| Packagingprocess | Wound Roll Packed |
| Manufacturer | Ocean Health |
| Industrial Use | Food |
| Flat Width | 30 - 350mm |
|---|---|
| Packagingprocess | Wound Roll Packed |
| Characteristic | BPA Free Clear Moisture Proof |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Material | PVDC |
| Characteristic | BPA Free Clear Moisture Proof |
|---|---|
| Size | Custom Size Accepted |
| Flat Width | 30 - 350mm |
| Calibre | 10-50mm |
| Industrial Use | Food |
| Shelf Life | 24 Months |
|---|---|
| Heat Resistance | Up To 90℃ |
| Feature | Moisture Proof |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Manufacturer | Ocean Health |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
|---|---|
| Useage | Sausage |
| Manufacturer | Ocean Health |
| Transparency | Transparent |
| Material | PVDC |
| Useage | Sausage |
|---|---|
| Transparency | Transparent |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Characteristic | BPA Free Clear Moisture Proof |
| Manufacturer | Ocean Health |
| Flat Width | 30 - 350mm |
|---|---|
| Shelf Life | 24 Months |
| Type | Plastic Film |
| Heat Resistance | Up To 90℃ |
| Industrial Use | Food |
| Heat Resistance | Up To 90℃ |
|---|---|
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
| Material | PVDC |
| Calibre | 10-50mm |
| Size | Custom Size Accepted |
| Transparency | Transparent |
|---|---|
| Characteristic | BPA Free Clear Moisture Proof |
| Useage | Sausage |
| Oxygen Permeability | Less Than 1cc/m2/24h |
| Hardness | Soft |