| Product Name | Collagen Casing |
|---|---|
| Material Structure | Cowhide Leather |
| Color | Transparent Color |
| Calibre | 10-50mm |
| Length | 15m Per Pcs |
| Industrial Use | Food |
|---|---|
| Product Name | HALAL Edible Collagen Casing |
| Keyword | Collagen Casing For Sausage |
| Advantage | Replace Nature Casing And More Convenient |
| Printing | Can Put Your Printing On The Package |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Storage Type | Cool And Dry |
| Specification | Food Grade |
| Shelf Life | 24 Months |
| Manufacturer | Ocean Health |
| Material | Laminated Material |
|---|---|
| Type | Shrink Film |
| Industrial Use | Food |
| Feature | Moisture Proof |
| Processing Type | Blow Molding |
| Material | Collagen Sausage Casings |
|---|---|
| Model Number | 20mm/26/mm/28mm/30mm/32mm |
| Industrial Use | Food |
| Product Name | Collagen Casing |
| Appearance | Light Yellow |
| Type | Shrink Film |
|---|---|
| Industrial Use | Food |
| Place Of Origin | Henan |
| Feature | Moisture Proof |
| Hardness | Soft |
| Material | Polyimide |
|---|---|
| Type | Barrie Film |
| Feature | Moisture Proof |
| Hardness | Soft |
| Processing Type | Multiple Extrusion |
| Material | PVDC |
|---|---|
| Model Number | 30-250mm |
| Industrial Use | Food |
| Product Name | Plastic Sausage Casing |
| Color | Natural Color |
| Industrial Use | Food |
|---|---|
| Usage | Food Package |
| Feature | Moisture Proof |
| Use | Food Products |
| Application | Meat Sausage |
| Material | PA |
|---|---|
| Type | Monolayer Film |
| Industrial Use | Meat Industry |
| Place Of Origin | Henan, China |
| Feature | Oxygen Barrier,Moisture Proof,Keep The Fragrance |